Montaż rolet wewnętrznych Warszawa

Każdy, kto decyduje się na zakup osłon okiennych, chciałby jak najszybciej cieszyć się nimi we własnym domu. Starając się zapewnić naszym Klientom wygodę, oferujemy usługę montażu rolet wewnętrznych w Warszawie i jej okolicach. Jesteśmy specjalistami w zakresie aranżacji okien, dlatego gwarantujemy solidne mocowanie, adekwatne do typu wybranego przez Ciebie produktu oraz miejsca montażu. W zależności od Twoich preferencji, nasze rolety mogą być przytwierdzone do ramy okiennej, do sufitu, do ściany lub też pomiędzy ścianami. Jeśli zdecydujesz się na instalację rolet na oknie, możemy zastosować boczne prowadnice, które zapewnią lepszą stabilizację osłony. Dzięki nim roleta cały czas będzie znajdować się tuż przy szybie, nawet kiedy uchylisz okno. Każdego dnia służymy fachową poradą na temat różnych sposobów montażu i rozwiązań, które zagwarantują wytrzymałość konstrukcji.

Inwazyjna metoda montażu rolet w Warszawie

Jednym ze sposobów stosowanych przy zakładaniu rolet jest metoda inwazyjna. Polega ona na przytwierdzeniu rolety do sufitu, ściany lub ewentualnie także do ramy okiennej za pomocą wkrętów. W przypadku tego rozwiązania konieczne jest nawiercenie otworów, które niestety pozostaną widoczne, jeśli w przyszłości roleta zostanie zdemontowana. Z tego względu wielu naszych Klientów z Warszawy obawia się wykorzystania metody inwazyjnej, choć posiada ona niezaprzeczalne zalety. Montaż rolet na wkrętach daje pewność, że osłona będzie trwale osadzona w wybranym miejscu i nie odpadnie od okna na przykład w wyniku uderzenia. Niepoprawnie zainstalowana roleta wewnętrzna prezentuje się bardzo nieestetycznie, dlatego niezwykle ważne jest, by montaż inwazyjny wykonywany był przez fachowca. Pomyłka może zaburzyć właściwe funkcjonowanie przesłony, a istnieje niewielka szansa na dokonanie korekty.

Zakładanie rolet w Warszawie metodą bezinwazyjną

Instalacja rolet wcale nie musi być równoznaczna z wierceniem otworów w ścianach lub ramie okiennej. Większość dostępnych na rynku rolet wewnętrznych może być zamontowana przy użyciu metody bezinwazyjnej, która pozwala uniknąć ingerencji w strukturę okna. Rolety mogą być zamocowane na specjalnych uchwytach w kształcie haczyków zaczepianych na skrzydle okiennym lub przyklejane dwustronną taśmą. Warto pamiętać o odpowiednim odtłuszczeniu powierzchni, do której ma być przyklejona taśma – pominięcie tego kroku może spowodować odklejenie się rolety. Metoda bezinwazyjna nie niszczy okna i nie wymaga zastosowania wiertarki ani wkrętów. Umożliwia ona demontaż konstrukcji w dowolnym momencie i nie pozostawia żadnych widocznych śladów na stolarce okiennej.

Jaką metodę montażu rolet okiennych wybrać?

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób założyć rolety, z przyjemnością podpowiemy Ci najlepsze rozwiązanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu zarówno w sprawie montażu, jak i profesjonalnego serwisu rolet. Metodę bezinwazyjną polecamy tym Klientom z Warszawy, którym zależy przede wszystkim na odwracalności procesu. Ten sposób instalacji ma jednak swoje wyraźne ograniczenia. Metodą bezinwazyjną montujemy wyłącznie lekkie rolety, które utrzymają się na delikatnym mocowaniu. Niektóre tkaniny w roletach rzymskich mogą być zbyt ciężkie, by założyć je na taśmie, choć z powodzeniem można zaczepić je na uchwytach. W przypadku dużych przeszkleń zdecydowanie proponujemy metodę inwazyjną, która zapewnia stabilność osłony.

Napisz do nas

W czym możemy Ci pomóc?
W ciągu 3 dni odpowiemy na Twoją wiadomość mailowo / skontaktujemy się z Tobą telefonicznie.

lub zadzwoń
woj. Mazowieckie 575995497
woj. Podlaskie 531330189